foto

Warsztaty dla nauczycieli - W głąb chmury

2016-02-13 ( sobota ) – 2016-02-27 ( sobota )
10:00-13:00
Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82 (gmach CK Zamek), Poznań

W głąb chmury - warsztaty dla nauczycieli, animatorów i edukatorów teatralnych
W głąb chmury zapraszamy przede wszystkim nauczycieli, animatorów i edukatorów teatralnych. Podczas kolejnych spotkań przyjrzymy się kontekstom tekstowym, plastycznym i muzycznym, które zainspirowały twórców spektaklu Lustrzana chmura oraz zastanowimy się, w jaki sposób tropy spektaklu wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej z dziećmi. Warsztaty będą podzielone na trzy, niezależne spotkania.
13.02.2016, godz. 10.00 - 13.00 - Konteksty tekstowe i plastyczne,  prowadzenie: Justyna Czarnota (pedagog teatru pracująca przy spektaklu)
Warsztaty skupiają się na twórczym działaniu wokół motywów wykorzystywanych przez twórców spektaklu. Wspólnie spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie, do czego w pracy z uczniami może inspirować mitologia i kultura japońska.
20.02.2016, godz. 10.00 - 13.00 - Jak rozmawiać z dziećmi po wizycie w teatrze, prowadzenie: Justyna Czarnota (pedagog teatru pracująca przy spektaklu)
Warsztaty służą rozwojowi kompetencji uczestników w zakresie pracy z dziećmi po wizycie w teatrze. Zastanowimy się, jakimi ćwiczeniami można zastąpić rozmowę po spektaklu oraz jak stworzyć uczniom warunki do swobodnej i twórczej wypowiedzi o doświadczeniu teatralny
27.02.2016, godz. 10.00 - 13.00 - Warsztaty muzyczne, prowadzenie: Adam Świtała (kompozytor)
Warsztaty prowadzone metodą Lifemusic rozbudzają wrażliwość i muzykalność uczestników, pozwalają odkryć, że grać można zawsze i na wszystkim, że nie ma niewłaściwych dźwięków, a każdy pomysł muzyczny jest dobry.
Zapraszamy przede wszystkich osoby mające kontakt z dziećmi w wieku 6 - 12 lat.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Aby zapisać się na warsztaty należy wysłać maila na adres: agata.drwiega@teatranimacji.pl w treści maila wpisując następujące dane:
1. termin warsztatów, jakim są Państwo zainteresowani,
2. imię i nazwisko,
3. poziom i rodzaj nauczania, jaki Państwo reprezentują,
4. numer kontaktowy (w razie nieoczekiwanej zmiany terminu poinformujemy o tym telefonicznie).