Fismoll

Fismoll - koncert

2016-02-19 ( piątek )
20:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

Fismoll, muzyk pochodzący z Poznania, zadebiutował w 2013 roku albumem At Glade w wieku 19 lat. Piosenka promująca płytę: Let's play Birds zachwyciła Marka Niedźwieckiego, jako pierwszy zaczął ją promować w radiowej Trójce, teledysk do tego utworu ma już ponad dwa miliony wyświetleń na Youtube. Po koncercie na Opener Festival artysta został dostrzeżony przez Kasię Nosowską, która zaprosiła go do supportowania Jej koncertów, dzięki czemu stał on się rozpoznawalny przez szersze grono słuchaczy, a jego kariera nabrała tempa. Artysta ma już również za sobą występy na Slot Art Festival, Targach Muzycznych Co Jest Grane, Sziget Festival (HU), Eurosonic Noorderslag (NL), a w maju wystąpi podczas festiwalu The Great Escape (UK).
Fismoll sam komponuje swoje piosenki, jest znakomitym gitarzystą. Przez dziennikarzy muzycznych oraz fanów jest wymieniany obok takich muzyków jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard, Damian Rice. Tworzy muzykę nastrojową, refleksyjną wręcz magiczną. Doceniony został już na kilku międzynarodowych festiwalach takich jak The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, a już dwukrotnie gościł na Open'er Festival. W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty "At Glade" zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, zyskując renomę świetnego wykonawcy o rzadko spotykanym klimacie koncertów.
Po świetnym przyjęciu "At Galde" i "Box Of Feathers" czas na mini-wydawnictwo "Abandoned Stories", którego premiera miała miejsce 4 grudnia 2015 roku. Najnowsza EP-ka to swoisty przełom w twórczości artysty. W gronie 5 utworów, które nie znalazły się na dwóch wcześniejszych płytach, odszukać można utwór po polsku. To właśnie "Jaśnienie" akcentuje klasę Fismolla, pokazując iż anglojęzyczne piosenki to nie jedyny atut młodego muzyka.

Bilety - m. stojące 40/45 zł., m. siedzące 45 zł.

Więcej informacji kulturalnych, a także o dostępnych biletach na imprezy na stronie www oraz w kalendarium na stronie www.poznan.pl

akt.LT