a

Spotkanie autorskie z Wojcieachem Drewniakiem

2016-04-21 ( czwartek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Według Wojciecha Drewniaka, autora książki "Historia bez cenzury" (wyd. Znak), zabójstwa, polityka i seks miały większy wpływ na dzieje niż niejedna bitwa. Spotkanie z youtuberem, który opowie o tym, czego nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach.

"Historia bez cenzury" to kanał YouTube, który ma na swoim koncie ponad 300 tysięcy subskrybentów. Wojciech Drewniak jest współtwórcą programu i autorem książki wydanej pod tym samym tytułem. "Lekcje historii w szkole to problematyczna sprawa. Podręczniki są nieciekawe, a nauczyciel ogranicza lekcję do wykazu dat, nazwisk i hasłowego podania wydarzeń" -  twierdzi autor, który postanowił zaprezentować historię w zupełnie innej, zaskakująco ciekawej odsłonie.

Wojciech Drewniak uważa, że daty potrafią "zabić" nauczanie historii, dlatego w książce skupia się na najciekawszych wątkach oraz przyczynach i konsekwencjach wydarzeń. Z właściwym sobie humorem, ciętym językiem i charyzmą rzetelnie opisuje najważniejsze wydarzenia historii Polski. W książce, napisanej przecież bez cenzury, ostrzega, że: "zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania... chociaż pewnie będziesz żałować."

Wdtęp wolny.

oprac.LT