Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Premiera powieści - Harry Potter i Przeklęte Dziecko

2016-10-21 ( piątek )
21:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" - wyczekiwana książka ostatniej dekady pojawi się w sprzedaży w Polsce 22 października.
Najwierniejsi fani będą mogli zdobyć ją już o północy (noc z 21 na 22 października). Tysiące wielbicieli świata magii i czarodziejów spotka się na nocnej premierze książki w poznańskim Hogwarcie - salonie Empik Plac Wolności.

Pokazy szkoły magii, różdżki, czarodzieje, mugole i scenografia znana ze świata bestsellerowej serii J.K. Rowling - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na każdego, kto uda się na nocną premierę książki w Poznaniu. Wielbiciele najsłynniejszej serii o czarodziejach i zarazem najpopularniejszej po Biblii książki wszechczasów czekali na premierę od stycznia 2008 roku, gdy ukazał się "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Najnowsza część przygód już nie tak małego czarodzieja w krajach anglojęzycznych pobiła rekordy sprzedaży i zdobyła serca czytelników. W Poznaniu atrakcje wprost z Hogwartu wystartują 21 października o godz. 21.00, sprzedaż "Harry'ego Pottera i Przeklętego Dziecka" ruszy trzy godziny później.
Na czytelników czekać będzie mnóstwo niespodzianek. Salon Empik Plac Wolności na kilka godzin zamieni się w magiczny świat bohaterów książki. O tym, co dzieje się w świecie magii będzie można przeczytać w "Proroku Codziennym". Odbędą się niezwykłe pokazy magii i konkursy na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze, a także wiele quizów ze wspaniałymi nagrodami. Przez całą premierę czytane będą najciekawsze fragmenty książki. Ustawiona zostanie scenografia, w której czytelnicy rozpoznają najbardziej znane motywy z książki. Na osoby, które kupią książkę w ramach nocnej sprzedaży czekają wyjątkowe, limitowane gadżety ze świata Harry'ego. Na premierę zapraszają Empik oraz Wydawnictwo Media Rodzina.
"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny o przygodach słynnego czarodzieja. Akcja książki toczy się dziewiętnaście lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie powieści. Po zakończeniu nauki w Hogwarcie losy głównego bohatera wciąż pozostają skomplikowane. Na Harry'ego Pottera, zapracowanego urzędnika Ministerstwa Magii, męża i ojca trójki dzieci, czekają nowe wyzwania. Powracające widma przeszłości i kłopoty z nastoletnim synem nie pozwolą bohaterowi spocząć na laurach. Gdy przyszłość zacznie złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn będą musieli stawić czoła niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

oprac.LT