a

Spektakl gościnny - Lara

2016-11-08 ( wtorek )
19:00
Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42, Poznań

Punktem wyjścia dla spektaklu jest koncept "rozpikselowanego" ruchu wywiedziony z analizy wczesnych gier komputerowych. LARA bierze je na warsztat i eksploruje ich cyfrowo obrobioną fizyczność. Choreografka przekłada na swoje ciało nienaturalne jakości ruchowe awatarów razem z ich elektronicznymi spięciami i potknięciami, kreując na naszych oczach unikatową hybrydę. Imitując imitację, pobudza do życia ciało uwięzione w komputerowej rzeczywistości. W dobie, gdy rzeczywistość realna wzrasta równolegle z wirtualną, LARA jest cielesną odpowiedzią na nasze nieuchronnie zmieniające się doświadczanie świata.

Mirjam Sögner pochodzi z Austrii, mieszka w Berlinie. Studiowała taniec w Wiedniu i Holandii, a jej dyplomowa praca "OOZE" prezentowana była na wielu festiwalach prezentujących prace młodych artystów (m.in. na ITS Festival w Hadze i w tanz_house Salzburg). Stypendium danceWeb oraz austriackiego Arts Council pozwoliły Mirjam na stworzenie solo LARA, które znalazło się w tym roku wśród najciekawszych spektakli sieci Aerowaves i pokazane zostało już m.in. w Oslo, Zurychu, Amsterdamie i Wiedniu, a teraz i w Polsce. Obecnie artystka pracuje nad duetem poświęconym Isadorze Duncan. Pierwszy szkic spektaklu znalazł się w programie Tanztage Berlin 2016, a premiera ostatecznej wersji odbędzie się w lutym 2017 r. w Salzburgu.
Mirjam angażuje sie także w liczne współprace artystyczne i projekty. Tańczyła m.in dla Heleny Weinzierl, Jaspera van Luijk, Ivana Pereza, Juliana Barnetta i Akemi Takeya. Choreografowała w Dschungel Wien (Farbenreich 2016, My Body in Me 2015), Kibbutzim College Tel Aviv (We Fade to Grey 2013), New Talents Biennale Cologne 2014 (Äther) i London Fashion Weeks, oraz asystowała Roystonowi Maldoomowi w duzym rojekcie społecznym w Ramallah w Palestynie. W listopadzie 2016 roku ukaże się film który współtworzyła z artystą wizualnym Stefanem Panhansem.

Spektakl w ramach cotygodniowych FAJFÓW - wejściówki za 5zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem i w punktach info Starego Browaru.

choreografia, wykonanie: Mirjam Sögner

_


oprac.LT