a

Scena Czytana dla młodzieży - Jeremi się ogarnia.LoL

2016-11-23 ( środa )
10:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Czytanie dla widzów od 12 roku życia.

Scena Czytana dla młodzieży:

Jeremi się ogarnia.LoL sztuka Szymona Jachimka nagrodzona  w 27. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży w 2016 roku
Czytają studenci Studia Aktorskiego STA pod opieką reżyserską Doroty Abbe.

Jeremi, Maciek i Dżordż są kumplami z tej samej, gimnazjalnej klasy. Wolny czas spędzają grając i czatując w Internecie, co nie do końca podoba się ich rodzicom. Pewnego dnia, podczas eskapady online, Maciek przyznaje się, że wykryto u niego guza. Poważna choroba kolegi znacząco wpływa na dotychczasowe życie chłopców. Jeremi (wspierany przez rodziców) postanawia  pomóc koledze. Razem z Dżordżem i koleżanką z wyższej klasy Sonią (wokalistką lokalnego, szkolnego zespołu) postanawia zorganizować koncert dedykowany choremu koledze. Przed Jeremim niełatwe zadanie. Musi nie tylko pokonać nieśmiałość w stosunku do dziewczyny oraz swoją niechęć do nawiązywania kontaktów międzyludzkich w realu, ale także wystąpić publicznie przed całą szkołą. Czego jednak nie robi się w imię przyjaźni.
Gościem wydarzenia będzie autor tekstu, Szymon Jachimek. Po czytaniu odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Krzysztof Cicheński z Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk UAM.

Scena Czytana to cykl prezentacji najnowszych sztuk teatralnych w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nienawiści, nietolerancji i in. Teksty pochodzą z zeszytów Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.

czas: 90 minut

Bilety w cenie 2 zł.

Bilety dostępne w: