Wydarzenia na planie Pokaż na planie
s

Sylwester miejski - Retro/Futuro

2016-12-31 ( sobota )
20:00-01:30
plac Wolności, Poznań

Dwie sceny, forum smaków oraz spektakularne widowisko mappingowe z wykorzystaniem kamienic wokół placu Wolności. Tegoroczny Sylwester Miejski w zupełnie nowej odsłonie.

Stare i nowe, odchodzący i rozpoczynający się nowy rok - Estrada Poznańska oparła tegoroczną ideę sylwestrowej imprezy na momencie przejścia pomiędzy kalendarzami. Odzwierciedleniem tego pomysłu będą dwie sceny - RETRO na tle Arkadii i FUTURO na tle Fontanny Wolności. Same nazwy nie są przypadkowe - na placu Wolności wystąpią bowiem artyści będący na scenie od dekad oraz wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia.

Zmieniona i odświeżona formuła miejskiego sylwestra to wynik przeobrażeń zachodzących w Estradzie Poznańskiej. Nowa dyrektor instytucji - Małgorzata Kempa tak komentuje zmiany: Impreza sylwestrowa to duże wyzwanie. Tego wieczoru chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, a zapewnienie dobrej rozrywki szerokiemu gronu odbiorców nie jest łatwym zadaniem. Zależy nam, aby na placu Wolności spotkali się wszyscy mieszkańcy Poznania, stąd między innymi pomysł na scenę retro i scenę futuro, połączenie sentymentów z nowoczesnością, karnawałowych piór z elektronicznym brzmieniem. Mam nadzieję, że spodoba się on poznaniakom.

Wśród nowości w formule sylwestra miejskiego odnotować z pewnością należy forum smaków, czyli strefę, w której zaprezentowani zostaną wystawcy poznańskich street food'ów. W strefie gastronomicznej znajdzie się miejsce do wspólnego siedzenia, bowiem zlokalizowana będzie ona w ogrzewanym namiocie o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych.

O północy poznaniacy i poznanianki oraz goście będą świadkami spektakularnego widowiska - na fasadach kamienic przy placu Wolności zobaczą video-mapping, który zostanie wyświetlony na ponadstumetrowym ekranie. Pomysł mappingowego widowiska stanowi alternatywę dla tradycyjnej już oprawy fajerwerkowej.

Za koncepcję nowej formuły sylwestra miejskiego odpowiada Michał Wiraszko - nowy dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej. To przede wszystkim muzyk i animator kultury. W Estradzie pokieruje zespołem producentów i odświeży muzyczny aspekt działalności Estrady Poznańskiej. Wiraszko znany jest przede wszystkim jako lider poznańskiego zespołu Muchy, z którym wydał 5 albumów i zagrał niemal 700 koncertów. W latach 2008-2010 był dyrektorem festiwalu w Jarocinie. Jest autorem tekstów piosenek dla wielu artystów, w produkcji jest obecnie debiutancki film Wiraszki - dokument muzyczny "Powracająca FALA".

opr.sw

Zobacz www.estrada.poznan.pl