a

Spektakl Teatru Polonia - Słoneczna linia

2017-01-08 ( niedziela )
20:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

reżyseria: Iwan Wyrypajew
występują: Karolina Gruszka i Borys Szyc

Najnowsza sztuka Iwana Wyrypajewa to komedia. Tak jak poprzednie dramaty - "Iluzje", "Nieznośnie długie objęcia" czy "Taniec Dehli" - napisana jest z prawdziwą wirtuozerią: świetnie skonstruowane dialogi, porywający rytm, a do tego błyskotliwy humor. Znany dramaturg i reżyser zmierzył się w SŁONECZNEJ LINII z ważnym tematem naszych czasów, jakim jest powszechny problem komunikacji między ludźmi: Jak wyjść z formalnych relacji i zacząć naprawdę porozumiewać się z innymi? Jak iść swoją drogą i rozwijać się, przezwyciężając wspólnie sztampę życia rodzinnego?

Fabuła opiera się na konflikcie pary małżeńskiej, która próbuje rozwiązać skomplikowane psychiczne węzły, zastałe blokady i niewybaczone urazy, dobrze znane każdemu z nas. W konwencji komedii Karolina Gruszka i Borys Szyc jako para małżeńska przechodzą na oczach widza przez seans terapeutyczny na temat: Jak być szczęśliwym z własną żoną, mężem, partnerem - i w ogóle, ze światem? Jak wysłuchać i być wysłuchanym?

Iwan Wyrypajew: "Oczywiście, autor sztuki nie potrafi sam siebie ocenić obiektywnie. Powiem więc jako reżyser: Uważam, że ta komedia to najlepsza sztuka Wyrypajewa. Właśnie jako reżyser i aktor widzę, że udało mi się osiągnąć coś, do czego od dawna dążyłem w tym gatunku: lekkość bez spłycania treści, płynnność i zanurzenie poetyckiego tekstu w jak najbardziej poważny temat - Jak mamy dzisiaj żyć razem na tym świecie, skoro jesteśmy tacy różni? Mam też nadzieję, że SŁONECZNA LINIA zaintersuje tych, którzy zajmują się praktyką duchową, zwłaszcza jogą. Celem praktykowania jogi jest połączenie wewnętrznych i zewnętrznych procesów w jedną całość. Wspólnie z Karoliną i Borysem staramy się pokazać, jakie mechanizmy psychospołeczne blokują nas i w tym przeszkadzają".

Karolina Gruszka: "Dla mnie SŁONECZNA LINIA to kolejny ważny krok w dopracowywaniu pewnej aktorskiej metody. W sztuki Iwana wpisany jest zawsze konkretny sposób bycia aktora na scenie. Tym razem zmierzyliśmy się z gatunkiem komedii, ten tekst daje szansę ciekawego ustawienia ról obu partnerów, a przesłanie inspiruje do szukania prawdziwego kontaktu z drugim człowiekiem".

Spektakl powstał przy współpracy Teatru Polonia i Domu Produkcyjnego WEDA, założonego przez Iwana Wyrypajewa i Karolinę Gruszkę.

Uwaga! Aktorzy w spektaklu używają nieparlamentarnych wyrazów.

Bilety w cenie:

  • Parter i Balkon I 100,-zł,
  • Balkon II 80,-zł,
  • Balkon III 50,-zł

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: