Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

JazZamek #7 - Jazzpospolita i Water Boogie System

2017-03-25 ( sobota )
20:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

JazZamek#7: Jazzpospolita - Koncert promujący nowy album Humanizm
Support: Water boogie system (Szwecja)

Jazzpospolita powraca z albumem zatytułowanym "Humanizm"
W dotychczasowej dyskografii Jazzpospolitej nie ma dwóch podobnych do siebie płyt. Wiele miłych zaskoczeń przynosi również "Humanizm", szósta płyta w dorobku grupy. Jej premiera zaplanowana jest na 15 marca 2017.
Przez osiem lat działalności Jazzpospolita przyzwyczaiła swoich słuchaczy do stylistycznych wolt. Tym razem, aby poszerzyć dotychczasową formułę, muzycy zdecydowali się na zaproszenie gości, i to w dodatku pochodzących z odległych muzycznych światów. W dwóch utworach wystąpiły niezwykłe wokalistki i artystki - Paulina Przybysz i Novika. Tym samym charakterystyczna melodyka i płynność muzyki Jazzpo została wzbogacona o dwa oryginalne głosy, a kompozycje grupy określane kiedyś jako 'instrumentalne piosenki' stały się piosenkami z krwi i kości.
Nie mniejsze zaskoczenie przynosi pozostała część albumu, nagranego z resztą w niecodziennych okolicznościach. Na czas nagrania zespół zamieszkał w dworku z XIX wieku i przekształcił go w studio. Materiał nagrany w naturalnym, bliskim przyrody otoczeniu, bez miejskiego hałasu i kontaktu ze światem zewnętrznym przyniósł najbardziej zrównoważoną i spójną płytę w swojej karierze Jazzpospolitej.

Tym, co łączy "Humanizm" z poprzednimi dokonaniami zespołu, jest dbałość o brzmienie. Dzięki znikomej ingerencji studyjnej i użyciu magnetofonu taśmowego album cechuje ciepła, analogowa barwa, tak charakterystyczna dla nagrań spod znaku "vintage'. Doskonałe brzmienie album zawdzięcza również wybitnemu realizatorowi dźwięku - Jackowi Trzeszczyńskiemu, który odpowiadał za przekształcenie dworu w studio nagrań oraz realizację i produkcję albumu.

Water Boogie System (Szwecja)
Ubrani w pastelowe kolory szaleni poszukiwacze kontrastów, nagłych zwrotów akcji i piękna w przypadku. Szwedzki zespół Water Boogie Systemwykonuje muzykę która nie pasuje do żadnych gatunkowych podziałów, jest zaskoczeniem i spotkaniem z nieznanym. Piękne, liryczne piosenki przetkane free jazzową improwizacją, echami tradycji, noise'u i silnym powiewem surrealizmu..
'Kiedy słyszysz muzykę tak oryginalną jak muzyka Water Boogie System, po prostu musisz wyłączyć głowę i słuchać jej jedynie uszami. Zapewniam, że to będzie niezwykle odświeżające doznanie' - Anders Pihl, Lira (Swedish music magazine).

Bilety: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: