a

Spotkanie - Poznański Fyrtel Kryminalistów

2017-09-21 ( czwartek )
18:00
empik Megastore Poznań, ul. Półwiejska 42 (Stary Browar), Poznań

Nie od dziś wiadomo, że Poznań jest stolicą polskiego kryminału. Organizowany od trzech lat Festiwal GRANDA jest tego najlepszym dowodem. Już 21 września w salonie Empik Stary Browar w Poznaniu czytelnicy będą mieli niepowtarzalną szansę uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z udziałem ulubionych autorów, którzy zapowiedzą kolejną edycję Poznańskiego Festiwalu Kryminału.

Najlepsi twórcy gatunku zabiorą swoich fanów do mrocznego świata zagadek i zbrodni. W dyskusji zabiorą głos między innymi: Joanna Opiat-Bojarska, autorka poczytnej czarnej serii realistycznych kryminałów, Nina Majewska-Brown twórczyni cyklu książek o wciągających przygodach "kobiety po przejściach" Niny Braun, oraz Joanna Jodełka - zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału w 2009 roku za książkę "Polichromia". Pisarze opowiedzą o niezwykłych przygodach związanych z poszukiwaniem inspiracji do dobrej powieści. Do dyskusyjnego grona dołączy także jeden z najpopularniejszych przedstawicieli współczesnej powieści kryminalnej Piotr Bojarski oraz Michał Larek, mistrz reportażu kryminalnego i autor bestsellerowych "Martwych ciał".

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA to trzy dni wypełnione spotkaniami, wykładami i warsztatami poświęconymi popularnemu gatunkowi powieści kryminalnej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są hasła: tajemnica, wina i kara. Festiwal odbędzie się od 22 do 24 września w Poznaniu.

Wstęp wolny.

_
akt.LT

Plakat