Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie z Marcinem Napiórkowskim w ramach cyklu Czytnik

2018-02-05 ( poniedziałek )
20:00
Scena Nowa, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, ul. J.H.Dąbrowskiego 5, Poznań

Obsada: MARIA RYBARCZYK

Prowadzenie spotkania: MICHAŁ PABIAN

Jak zabija Niebieski Wieloryb? Co złego może Cię spotkać w II linii warszawskiego metra? Co łączy Adama Małysza z Achillesem, a co z syberyjskim szamanem? Dlaczego łowcy nerek porywają w IKEI? I przede wszystkim... dlaczego zielone M&M's zwiększają ochotę na seks? Z Marcinem Napiórkowskim - semiotykiem kultury oraz badaczem mitologii współczesnej i popkultury - porozmawiamy o tym, jak mity - ukrywając się pod różnymi postaciami - wyjaśniają obce i niezrozumiałe elementy naszego świata. Czasem poprawiają nasze samopoczucie, maskując niesprawiedliwości społeczne, czasem zaś - przeciwnie - wyrażają głęboko ukryte tęsknoty za lepszym życiem.

CZYTNIK - pod tym hasłem w Teatrze Nowym w Poznaniu odbywają się spotkania z literaturą - powieścią, opowiadaniem, dramatem, reportażem, poezją - jej twórcami, znawcami i wielbicielami, uzupełnione wybornymi aktorskimi interpretacjami najgłośniejszych tekstów ostatnich lat.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Teatru Nowego w Poznaniu oraz on-line na stronie www.teatrnowy.pl i w serwisie www.bilety24.pl

_
opr.LT