Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Michał Martyniuk - koncert

2018-08-29 ( środa )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Koncert promocyjny nowej płyty mieszkającego w Nowej Zelandii pianisty Michała Martyniuka.
Polskie drogi czasem prowadzą... na Antypody. Tam właśnie, w Auckland, największym
mieście Nowej Zelandii, od blisko 10 lat mieszka Michał Martyniuk, jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych.

To artysta wszechstronny, który, nie rezygnując z doskonalenia jazzowego warsztatu, stał się jednym z najbardziej aktywnych twórców nowozelandzkiej sceny muzycznej. We współpracy
z czołowymi wykonawcami z Auckland nagrał już autorski, jazzowo-klubowo-elektroniczny album "After "Ours", a teraz przyszła pora na spełnienie kolejnego marzenia: album w 100 procentach jazzowy.

"Nothing to Prove" został nagrany w studiu Cavatina w Bielsku Białej. Michałowi towarzyszyli najwybitniejsi przedstawiciele młodego, polskiego jazzu, z którymi odbył wcześniej intensywną trasę koncertową po Polsce i Ukrainie. Na kontrabasie zagrał Bartek  Chojnacki, na saksofonie Kuba Skowroński, na gitarze Kuba Mizeracki, a na perkusji Kuba Gudz.

"Nothing to Prove" to kilkadziesiąt minut muzyki utrzymanej w konwencji przystępnego, akustycznego jazzu, opartego na pięknych, czytelnych melodiach, wzajemnym zasłuchaniu wykonawców i energicznych improwizacjach. Kompozycje z tego albumu urzekły Randy'ego Breckera i Johna Patitucciego, jurorów międzynarodowego konkursu Made In New York, którzy wiosną tego roku dołączyli do Michała na scenie podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center.

Michał Martyniuk - piano, Darek Rubinowski - saksofon, Kuba Mizeracki - gitara, Bartek Chojnacki - kontrabas, >b>Kuba Gudz - perkusja

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/