Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

2019-01-16 ( środa )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Misternie skonstruowane zagadki mistrza kryminału

"Pójdę twoim śladem" (Czwarta Strona) to czwarta powieść z popularnego cyklu kryminałów autorstwa Ryszarda Ćwirleja. Autor zabiera czytelników do Poznania doby dwudziestolecia międzywojennego, gdzie porucznik Antoni Fisher staje przed pierwszym w swojej karierze wyzwaniem śledczym. Spotkanie z pisarzem, laureatem nagrody "Wielkiego Kalibru", odbędzie się już 16 stycznia w salonie Empik Plac Wolności.

Wiosna roku 1919, oddelegowany z frontu porucznik Antoni Fisher - weteran armii pruskiej i uczestnik Powstania Wielkopolskiego, wraca do Poznania. Ma odpowiadać za organizację i tworzenie polskiej policji. Jednak już po kilkugodzinnym pobycie w stolicy Wielkopolski okazuje się, że ten młody policjant, bez śledczego doświadczenia, stanie przed zagadką, z którą nie poradziłoby sobie wielu jego bardziej doświadczonych kolegów.  Do tej pory w serii o przygodach Antoniego Fishera ukazały się trzy tytuły: "Tam ci będzie lepiej", "Już nikogo nie słychać" oraz uhonorowana nagrodą "Wielkiego Kalibru" -  "Tylko umarli wiedzą".

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania opowieści, anegdot i zapoznania się z  historiami dotyczącymi Poznania sprzed lat. Będzie to też okazja, by  usłyszeć ciekawostki o bohaterach książki i posłuchać o planach autora na kolejne tomy o przygodach Antoniego Fishera. Uczestnicy spotkania będą mogli postarać się o autograf i specjalną dedykację na egzemplarzu "Pójdę twoim śladem".

Ryszard Ćwirlej - okrzyknięty twórcą nowego gatunku literackiego, tzw. "kryminału neomilicyjnego". Laureat nagrody "Wielkiego Kalibru". Twórca 75-cio odcinkowego serialu słuchowiskowego, opartego na powieści "Ręczna Robota", który zrealizowany został przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej Jedynki.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Baner