Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Grażyna Łobaszewska: największe przeboje - koncert

2020-02-06 ( czwartek )
19:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek zaprezentuje swoje największe przeboje! Nie zabraknie ponadczasowych utworów takich, jak: "Brzydcy", "Gdybyś", czy "Czas nas uczy pogody"! Wokalistce będą towarzyszyć na scenie muzycy z grupy Ajagore.

Koncert poprzedzi występ uczestników warsztatów Master Class z Grażyną Łobaszewską!

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej "drugim domem". Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to "najczarniejsza z białych kobiet". Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem, Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA oraz Francji.

Grażyna Łobaszewska - wokal, Sławomir Kornas - bas, wokal, Maciej Kortas - gitary, Michał Szczeblewski - perkusja

Bilety - 83 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/