Poznański Klub Podróżnika - spotkanie z Michaliną Kupper

2020-02-24 ( poniedziałek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Ewa Witczak zaprasza na spotkanie z Michaliną Kupper pt. "Antypody - podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei".

Michalina Kupper - uczestniczka Rowerowego Jamboree - sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z fundacją Orla Straż działającą w Iraku. Pedagog, trener metody Biegun, ratownik, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię.
Podróż trwała 9 miesięcy i była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Podczas podróży gościłam w nowoczesnych australijskich domach jak i wioskach na aborygeńskich, świętych ziemiach oraz w papuaskich chatkach w dżungli.
W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych  mieszkańców Australii spadła o 84%. Ile jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy a jak aborygeńskie wioski? Co rysują i tatuują od tysięcy lat mieszkańcy Antypodów? Tego i wiele więcej dowiemy się, mając za przewodników autochtonów tych ziem.
Opowiem także o  polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w "rezerwatach", gdzie Australijczycy nie mają wstępu. Zobaczymy zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt - Mt.Kościuszko i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo.

Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzą się także:

  • dlaczego stolica Papui znaduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata
  • w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane)
  • dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot
  • w co bawią się mali Papuasi
  • jak uniknąć wszy, malarii i pasożytów
  • skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo

Bilety w cenie 25 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: