Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo Grupy.

Przechadzki - Lato z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl - Straszne historie 3

2022-08-06 ( sobota )
16:00
Początek: plac Wolności fontanna Higiei

W każdą sobotę, aż do końca wakacji, przewodnicy zapraszają na wycieczki po mieście. Każdy znajdzie coś dla siebie, planowane są bowiem spacery z dreszczykiem, wycieczki dla miłośników miejskiego folkloru, a także ucieczka od sierpniowych upałów wprost na Sołacz.

- Latem życie biegnie nieco spokojniejszym rytmem, mamy więcej wolnego czasu. Może właśnie teraz warto, wybierając się na zwiedzanie z przewodnikiem, odkryć swoje miasto na nowo - zaprasza Piotr Ciesielski przewodnik miejski z Grupy PoPoznaniu.pl i przekonuje: - Czasem miejsca, które mijamy codziennie w drodze do pracy lub do szkoły potrafią zaskoczyć i opowiedzieć intrygujące historie. W poprzednich latach przygotowane przez nas cykle wakacyjnych wycieczek cieszyły się bardzo dużą popularnością. Niejednokrotnie na wycieczkach stawiało się ponad 100 osób! Mamy nadzieję, że w tym roku apetyt na poznawanie miasta nie zmalał.

Wycieczki odbywać się będą we wszystkie soboty sierpnia, a każdy spacer poświęcony jest innemu tematowi. Na początek cyklu na uczestników czeka zwiedzanie z dreszczykiem, ponieważ przewodnicy odsłonią mroczne karty dziejów miasta - opowiedzą o duchach, zjawach, niebezpiecznych miejscach, a także o oszustach, zbrodniarzach i innych przestępcach. 

- Z uwagi na tematykę dwóch pierwszych wycieczek sugerujemy udział osób powyżej 16 roku życia - wyjaśnia Katarzyna Tymek z PoPoznaniu.pl i dodaje: - w pozostałych przypadkach żadnych ograniczeń już nie ma. Na wycieczki zapraszamy zarówno turystów, którzy do Poznania przyjadą na wakacje jak i mieszkańców, którzy chcą lepiej poznać swoje miasto. Obiecujemy, że nikt nie będzie się nudzić!

Tradycyjnie spacery z Grupą PoPoznaniu.pl odbywają się w konwencji "free walking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

"Straszne historie" powracają! Podczas dwóch pierwszych części spaceru w poszukiwaniu duchów, zjaw i niebezpiecznych miejsc przemierzaliśmy Stare Miasto, Chwaliszewo i Ostrów Tumski. Tym razem pora ruszyć na zachód, który również w Poznaniu może okazać się całkiem dziki. Scena na której poznaniakom ukazał się diabeł, lokale w których padły śmiercionośne strzały i państwowa instytucja, która zatrudniła antychrysta - to tylko kilka miejsc i historii na trasie naszego spaceru w kierunku Dzielnicy Zamkowej. Czeka nas wycieczka, że aż strach się bać!

______________________________________________________________________________

Kolejne wycieczki:

6.08 (sobota) godz. 10, 16, 21 "Straszne historie 3" początek: plac Wolności fontanna Higiei - (uwaga: 3 tury do wyboru!),

13.08 (sobota) godz. 10 "Kryminalny Poznań" początek: Krzyż Chwaliszewski (plac Międzymoście)

20.08 (sobota) godz. 11,15 "Sołacz" początek: skrzyżowanie al. Wielkopolskiej i ul. Pułaskiego

27.08 (sobota) godz. 10 "Bamber, czyli kto?" początek: ul. Mostowa 7