Dalija Aćin Thelander: Baby Space - Instalacja performatywna

2014-03-29 ( sobota ) – 2014-04-13 ( niedziela )
13:00
Słodownia +2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Baby Space funkcjonuje w dwojaki sposób: jako interaktywna instalacja oraz jako spektakl taneczny wewnątrz instalacji. Przestrzeń instalacji jest wyraźnie wydzielona od otoczenia i składają się na nią 3 obszary doświadczeń:
obszar doznań dotykowych - wnętrze instalacji wykonane jest z miękkiego i sprężystego materiału, delikatnego i gładkiego w dotyku;
obszar doznań dźwiękowych - muzyka ma charakter abstrakcyjny, stanowi tło dla doświadczeń, ale jednocześnie może stawać się przewodnikiem po przestrzeni, podobnie jak pojawiające się wraz z dźwiękiem słowo - bogate w brzmienie i pełne tajemniczych znaczeń; obszar doznań wizualnych - krótkie filmy i wizualizacje wkraczające jako plamy barwne w nieskazitelnie białą przestrzeń, ten obszar poszerzony zostaje również o ruch, gdy podczas spektakli w przestrzeń wkraczają tancerze.

Dalija Aćin Thelander ur. 1974 roku, jedna z najbardziej interesujących współczesnych choreografek pracujących na obszarze twórczości dla dzieci. Ukończyła szkołę baletową w Belgradzie, wiedzę, doświadczenie i umiejętności zdobywała podczas wielu warsztatów i rezydencji w całej Europie. Prezentowała swoje prace na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak Impulstanz, Tanz im August, Urban Festival (Kiasma), a także na najważniejszych festiwalach w Serbii, takich jak BITEF, BELEF, Infant. Współpracowała z wieloma reżyserami i międzynarodowymi artystami. Stworzyła kilka przedstawień tanecznych dla dzieci, w tym dwa spektakle tańca dla niemowląt, spośród których "The book of roaming" został nagrodzony na serbskim Festiwalu TIBA. Ze swoimi przedstawieniami dla dzieci z ogromnym powodzeniem występowała m.in. w Japonii i Korei.

koncepcja, scenografia, choreografia Dalija Aćin Thelander
asystent scenografa, wykonanie scenografii Agnieszka Gierach
poezja Malina Prześluga
muzyka Wojciech Morawski
wideo Kacper Lipiński
tancerze Marta Romaszkan, Kacper Lipiński / Monika Kiwak, Dusko Stamenic
produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
koordynacja Alicja Morawska-Rubczak, Sandra Lewandowska

Instalacja performatywna dla dzieci
27.03-16.04.2014 / Słodownia +2
I N S T A L A C J A
codziennie w godzinach 14.00-18.00
wiek: 3 miesiące - 2 lata + dorośli
wejściówki: 5 zł / dziecko

S P E K T A K L E
29-30.03, 5-6.04, 12-13.04; godz. 10.00, 11.30, 13.00
wiek: 3-18 miesięcy + dorośli
bilety: 20 zł /para (rodzic + dziecko)

Bilety dostępne w: