logo

Piknik "Rozkrzycz Autyzm Razem z Nami!"

2014-05-04 ( niedziela )
Park Kasprowicza k. Hali Arena

Kategoria: Zdrowie Dziecko

Już 4 maja, w parku Kasprowicza k. Hali Arena, odbędzie się piknik "Rozkrzycz autyzm razem z nami". Celem akcji jest niesienie pomocy osobom z autyzmem, ich rodzinom oraz zwiększanie świadomości społecznej wśród mieszkańców Poznania i okolic w zakresie tego, czym tak naprawdę jest autyzm.

Akcja organizowana jest przez Fundację "Mały Piesek Zuzi", która wraz z organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem, przybliży sposoby niesienia pomocy osobom z tym zaburzeniem poprzez różnego rodzaju terapie oraz zajęcia. Tegoroczna impreza będzie mieć formę pikniku. Podczas jej trwania, poznaniacy będą mieli możliwość porozmawiania ze specjalistami oraz terapeutami, którzy chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości oraz udzielą praktycznych porad dotyczących objawów oraz terapii osób z autyzmem. Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, a wśród nich m.in.: pokaz psich umiejętności, zabawy dla dzieci z animatorami, przejazdy konne. Akcja "Rozkrzycz autyzm razem z nami!" odbędzie się już po raz drugi, a jej termin nie jest przypadkowy. Piknik odbędzie się po Światowym Dniu Autyzmu, który na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia.

Organizatorzy mają nadzieję, że początek maja i długi weekend z pewnością zachęcą mieszkańców Poznania i Wielkopolski do wyjścia na świeże powietrze i wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielopolskiego oraz Stowarzyszenie "Na tak", którego celem jest działanie na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych na terenie Poznania i okolic.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej rozkrzyczautyzm.pl oraz na stronie organizatorów na Facebooku.

Zobacz rozkrzyczautyzm.pl