foto

XXI Parada Parowozów

2014-05-03 ( sobota ) – 2014-05-04 ( niedziela )
Wolsztyn k/Poznania

Parada z udziałem ośmiu parowozów, z których część przemierzała szlaki kolejowe Europy, blisko 20 tysięcy gości z kraju i zagranicy, specjalny multimedialny pokaz maszyn z udziałem zespołu AudioFeels oraz animacje i konkursy dla całych rodzin to główne atrakcje XXI Parady Parowozów.

Tradycyjnie największym zainteresowaniem uczestników Parady będzie cieszyć się sobotni pokaz z udziałem ośmiu zabytkowych lokomotyw, które specjalnie na tę okazję przybyły do Wolsztyna z Polski, Czech i Słowacji.

Najstarszy parowóz biorący udział w Paradzie, Ol12-7, zbudowany został w Wiedniu ponad 100 lat temu. Na co dzień stacjonuje w Chabówce i jest jedynym zachowanym w Polce parowozem tej serii. PKP pozyskało aż 106 maszyn tej serii po I wojnie światowej. Obecnie OI12-7 jest najstarszym czynnym parowozem w Polsce.

Podczas Parady Parowozów będzie można nie tylko podziwiać zabytkowe lokomotywy, ale też odbyć krótką podróż pociągami retro prowadzonymi tymi pięknymi maszynami. Dodatkowo odwiedzający goście będą mogli spędzić czas między innymi w miasteczku edukacyjnym kampanii "Bezpieczny Przejazd", zorganizowanym przez spółkę PKP PLK S.A., oraz w Strefie Bezpieczeństwa, gdzie wykorzystując elementy zabawy, będzie możliwość poznania zasad bezpiecznego przebywania w pobliżu przejazdów kolejowych.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej Parady Parowozów stanowić będzie niezwykłe widowisko "Światło, dźwięk i para". Podczas spektaklu w oryginalny sposób zaprezentowane zostaną wszystkie parowozy biorące udział w XXI edycji parady.
Oprawę muzyczną widowiska zapewni zespół Audiofeels.
Premiera widowiska w sobotę, 3 maja, o godzinie 21:30 na terenie Parowozowni Wolsztyn.

Więcej informacji www.facebook.com/pkpcargo