SMALL SIZE DAY

Small Size Days - przestrzeń i czas dla najmłodszych.

2015-01-31 ( sobota )
11:00-15:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

SZTUKA SZUKA MALUCHA zaprasza na SMALL SIZE DAYS - przestrzeń i czas dla najmłodszych.

Sztuka nie jest kwestią wieku lecz ciekawości.

Small size days łączy najnajmłodsze dzieci, ich rodziny i opiekunów oraz twórców we wspólnym odkrywaniu sztuki, jako istotnego elementu życia - już od chwili narodzin.

Small size days to wielkie światowe święto sztuki dla najnajmłodszych, które symblicznie rozpocznie nasz udział w projekcie "Small size performing arts for early years" (realizowanym w ramach programu Kreatywna Europa), w którym  uczestniczy 17 organizacji z 15 krajów. Liderem projektu jest La Baracca Testoni Ragazzi. Small size days odbywa się będzie każdego roku w ostatni weekend stycznia, równolegle w wielu miastach świata - od Helsinek po Madryt, od Londynu po Salzburg, od Bukaresztu po Meksyk.... 

w programie:

11.00 Teatr Atofri - Lulajka - spektakl dla dzieci od 1 do 5 lat (bilety - 15 zł/os.)
12.00 Teatr Atofri - Warsztaty kołysankowe - warsztaty dla rodziców i dzieci od 0 do 12 miesięcy - (bilety - 30 zł/rodzina)
12.00-14.00 NOT a small size :) - warsztaty plastyczne dla dzieci do 5 lat  (wstęp bezpłatny)
14.00-15.00 Opowiem Ci bajkę - otwarte czytanie książek dla dzieci (wstęp bezpłatny)

i inne bezpłatne atrakcje od godz. 11.00 do 15.00.

Lulajka
Luli luli laj... już pieją kogutki...
Opowiadane ruchem historie z pogranicza jawy i snu przeplatane są starodawnymi pieśniami do kołyski.
Gwiazdkom na wyciągnięcie ręki towarzyszą dźwięki harmonii.

Lulajka to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się w grudniu 2011 roku.

Warsztaty kołysankowe

Dla rodziców z dziećmi od 0 do 12 miesięcy

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kołysankowe dla rodziców z maleńkimi dziećmi. Starodawne i nowe pieśni do kołyski z muzyką graną na żywo, przeplatane opowiadaniami, zabawami ruchowymi i wspólnym graniem na instrumentach. To czas zacieśniania niezwykłej więzi między rodzicami a dzieckiem - warsztaty pełne spokoju, muzyki i wspólnego ruchu.

NOT a small size :)

Warsztaty dla dzieci do 5 lat z rodzicami

Czy mali ludzie naprawdę są mali? Podczas otwartych warsztatów zaprosimy maluchy do stworzenia swoich wielkich portretów. Bedziemy rysować, wycinać, malować i kleić, by pokazać, że mali ludzie wcale nie są tacy mali.

Na zakończenie zaprosimy wszystkich na wspólne czytanie książek pod hasłem Opowiem Ci bajkę! Będziemy wspólnie odpoczywać na miękkich poduchach słuchając wspaniałych historii.

Towarzyszyć bedą nam tradycyjnie: Bookowski. Księgarnia w Zamku z pięknymi książkami i ŚWIETLICA ze smakołykami.

Small size day symblicznie rozpocznie udział w wielkiej europejskiej sieci SMALL SIZE. W projekcie "Small size performing arts for early years" (realizowanym w ramach programu Kreatywna Europa) uczestniczy 17 organizacji z 15 krajów europejskich. Liderem projektu jest La Baracca Testoni Ragazzi.

Bilety dostępne w: