zdjęcie

V Poznańska Wiosna Gitarowa

2015-06-06 ( sobota )
11:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

Tegoroczna - piąta edycja Poznańskiej Wiosny Gitarowej odbędzie się w samym centrum Poznania, na Starym Rynku. Wydarzenie, organizowane od pięciu lat przez Warsztatownię Artystyczną, rozrasta się z roku na rok. O ile w pierwszej edycji wzięło udział 22 uczestników, to już rok temu było tych osób 54, nie tylko z Poznania i okolic. Powoli Poznańska Wiosna Gitarowa ewoluuje zatem z konkursu w stronę festiwalu gitarowego różnych stylów, na którym swoje umiejętności i doświadczenie konfrontują ludzie zafascynowani muzyką gitarową. Dzięki temu publiczność oraz jury mają możliwość wysłuchania utworów granych w różnych technikach i stylistykach: klasycznej, rozrywkowej, rockowej, flamenco czy fingerstyle.

Twórcą konkursu jest Adam Sypniewski - pedagog i gitarzysta. O godz. 11:00 rozpoczną się przesłuchania wszystkich, którzy do 26 maja br. zgłosili chęć uczestnictwa.

Konkurs adresowany jest do gitarzystów, grających na gitarach klasycznych i akustycznych. Uczestnicy zaprezentują dwa dowolne utwory, których czas wykonania nie przekroczy 10 minut.

W kategorii zespołów wystąpią nie tylko grający na gitarach oraz na innych instrumentach, ale także wokaliści. W jury zasiadają muzycy oraz nauczyciele gitary z państwowych szkół muzycznych. Nagrodą dla najlepszego gitarzysty jest dobrej marki gitara. Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się na stronie organizatora: www.edu-arte.com.

Zobacz www.arsenal.art.pl