plakat

Energetyczny zastrzyk muzyki na Malta Festival Poznań

2015-06-08 ( poniedziałek ) – 2015-06-28 ( niedziela )
Plac Wolności, Poznań

Jeśli Malta to muzyka. Jeśli muzyka - to na placu Wolności i bez biletów. Już po raz kolejny, między 8 a 28 czerwca, na Malta Festival Poznań, plac Wolności stanie się tętniącym sercem Poznania. To tutaj odbywać się będą warsztaty, zabawy dla dzieci, spotkania z twórcami, ćwiczenia dla ducha i ciała. Życie na placu pulsuje całą dobę - uwielbiane przez publiczność Silent Disco kończy się wraz ze świtem kolejnego dnia.

Dawkę wysokoenergetycznego pobudzenia w letnie wieczory zagwarantują zespoły muzyczne - gwiazdy polskiej sceny indie i elektro (m.in. sceny warszawskiej, poznańskiej i bydgoskiej) oraz europejskiej sceny niezależnej (z Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji).

W eklektycznym programie koncertów na placu Wolności improwizujący jazz zmiesza się z ambientem (Innercity Ensemble, 11.06.), a brzmienie gitar spotka z chwytliwymi melodiami rodem ze Szwecji (The Sweet Serenades, 25.06.). Różne oblicza elektro- i noisepopu poznamy dzięki Rubber Dots (13.06.), Fiordmoss (12.06.) i Shivers & Shakes (19.06.).

23 czerwca swoje unikatowe, inspirowane queerem i undergroundem brzmienie zaprezentuje Cakes Da Killa, 24-letni raper z New Jersey. 20 czerwca na placu zabrzmią też klubowe, elektroniczne rytmy zmieszane z hipnotyzującym wokalem Gazelle Twin. Fani winylowych, analogowych brzmień podszytych nowoczesną elektroniką ucieszy z pewnością djski set Frondy / DJ Elwiry / Śliskie Przyjazne b2b Lux Familiar / DJ Amanda (19.06.). Na zakończenie festiwalu zagra The/Das, "czułe techno" z Berlina (27.06.).

Zobacz malta-festival.pl/pl/program/selected