Wydarzenia na planie Pokaż na planie
fioletowy kapleusz

"Arty" - cykl warsztatów twórczych dla dzieci

2016-03-05 ( sobota ) – 2016-06-04 ( sobota )
Stary Browar, Studio Słodownia +1, ul. Półwiejska 42, Poznań

godz: 11 i 13

Stary Browar i Młody Uniwersytet Artystyczny rozpoczynają nowy cykl bezpłatnych zajęć dedykowany dzieciom. Raz w miesiącu zapraszają do Słodowni na warsztaty twórcze "Arty". Zajęcia rozpoczną się 5 marca, a kolejne odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Zajęcia w grupach do 15 osób przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.

"Arty" to autorski pomysł kadry Młodego Uniwersytetu Artystycznego, doświadczonej w organizowaniu rozbudzających kreatywność i edukujących artystycznie warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. MUA to inicjatywa powstała na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, przy pracowniach zajmujących się projektami i działaniami twórczo-edukacyjnymi. Oficjalnie istnieje od października 2014 roku, jednak wszyscy członkowie posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. W ciągu minionego roku MUA wziął udział w kilkudziesięciu projektach, m.in. Festiwalu Malta, Poznań Design Days, zaprojektował i przeprowadził cykl warsztatów dla Muzeum Narodowego w Poznaniu czy Starego Browaru (np. w ramach akcji Lato w mieście by Stary Browar). Działa pod patronatem UAP, Fundacji UAP oraz Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSEA.

Arty marzec 2016 - "ciepło/zimno"

W marcu jak w garncu, raz ciepło, raz zimno, raz sucho, raz mokro. Jak to jest, gdy wszystko może się zdarzyć? Czekając na prawdziwą wiosnę, zastanowimy się, jak przetrwać w tak niezdecydowanej pogodowej aurze, by w pełni sił przywitać nową porę roku. Pomogą nam w tym niestandardowe materiały, otwarte umysły i niczym nieskrępowana wyobraźnia.

Zajęcia opracowała i poprowadzi Natalia Kołacz z MUA - studentka Wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, trzykrotnie wyróżniona Stypendium Rektora, dwukrotnie stypendium zagranicznym. Natalia prowadzi warsztaty twórcze dla małych i większych, bierze także udział w organizacji wydarzeń kulturalnych i festiwali. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym.

Sobota, 5 marca, godz. 11:00 i 13:00, Słodownia +1. Dla dzieci w wieku 6-10 lat. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy osobiście i telefonicznie w Punktach Informacyjnych, tel. 61 667 14 00. Stary Browar zapewnia wszelkie materiały potrzebne do zajęć.

Wszystkie warsztaty "Arty" odbywają się na podstawie autorskich scenariuszy MUA. Kolejne zajęcia odbędą się 2 kwietnia, 7 maja i 4 czerwca 2016 r. w godz. 11:00 i 13:00.

Zobacz starybrowar5050.com