Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Rycerze i smoki - warsztaty teatralne z okazji Dnia Książki dla Dzieci

2016-04-02 ( sobota )
11:00-12:30
Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, ul. Księdza Ignacego Posadzego 3, Poznań

Warsztaty dla dzieci w wieku od 5-­10 lat.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Zakamarkami. W sobotę, 2 kwietnia, odbędzie się "Weekend z legendami" - warsztaty teatralne wokół książki "Rycerze i smoki" Christiny Björk i Evy Eriksson.

Od stuleci znane są legendy o wielkich rycerzach ­ Arturze, Jerzym czy Tristanie. Ale oni też byli kiedyś dziećmi i zanim dokonali czynów, które przyniosły im sławę, trenowali rycerski fach ćwiczebnymi mieczami na zabawkowych smokach. I już wtedy zdarzało im się, zupełnie niespodziewanie, stanąć oko w oko z prawdziwym smokiem. Jak sobie wówczas radzili?

Warsztaty teatralne dla dzieci, na podstawie opowiadania "Jerzy, księżniczka i mały smok". Uczestnicy poznają legendę, stworzą scenariusz, wykonają kilka ćwiczeń aktorskich i przygotują inscenizację pod opieką aktora Piotra Witonia. Zachęta dla najmłodszych do przyjścia w przebraniu rycerza lub księżniczki. Po warsztatach będzie możliwość zakupu Zakamarkowych książek w promocyjnych cenach.

Zgłoszenia pod numerem telefonu 61 852 21 67 lub mailowo: rezerwat@muzarp.poznan.pl Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Zobacz www.zakamarki.pl