logo

Bezpłatny cykl warsztatów "Najważniejszy pierwszy (k)rok!" dla przyszłych rodziców

2016-04-22 ( piątek ) – 2016-05-20 ( piątek )
16:30-19:30
Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, os. Wichrowe Wzgórze 119, Poznań

Pierwszy rok życia to rok niezwykłych i szybkich zmian w życiu dziecka i rodziców, które sprawiają, że z maleńkiej, zależnej istoty dziecko staje się ciekawym świata człowiekiem. Na tym etapie rozwoju dziecko robi praktycznie wszystko po raz pierwszy. Obserwujemy, jak nawiązuje pierwsze kontakty z najbliższym otoczeniem, bawi się, po raz pierwszy przewraca się na brzuszek, siada, raczkuje, wypowiada pierwsze słowa, wstaje, często robi pierwszy krok.

"Najważniejszy pierwszy (k)rok!" to cykl ciekawych spotkań (3 warsztaty po 3 godziny) skierowanych do rodziców z Poznania, którzy spodziewają się dziecka i mają ochotę rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności na starcie swojego rodzicielstwa. Cykl warsztatów jest przeznaczony dla przyszłych rodziców, którzy chcą:

  • poszerzyć wiedzę na temat tego, jak przebiega pierwszy rok życia dziecka, w jaki sposób dziecko rozwija się w obszarze emocjonalnym, społecznym oraz poznawczym,
  • dowiedzieć się, jakie znaczenie dla rozwoju ma bezpieczne przywiązanie dziecka do rodzica oraz w jaki sposób możemy budować emocjonalną więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem,
  • poznać różne zabawy i niecodzienne zabawki, które wspierają rozwój i uczenie się dzieci w pierwszym roku życia,
  • nauczyć się, w jaki sposób możemy zaaranżować codzienne otoczenie, aby było inspirujące dla dziecka,
  • wymienić się doświadczeniami i pomysłami z innymi przyszłymi rodzicami w zakresie tego tematu.

Warsztaty będą odbywały się w małej grupie (14 osób) i będą prowadzone przez dwie specjalistki z Instytutu Małego Dziecka, które pracują z rodzinami z małymi dziećmi (od urodzenia do piątego roku życia). W ramach warsztatów każdy rodzic otrzyma publikacje Instytutu Małego Dziecka.

Terminy spotkań:

  • 22.04.2016. (piątek) 16:30 - 19:30
  • 06.05.2016. (piątek) 16:30 - 19:30
  • 20.05.2016. (piątek) 16:30 - 19:30

Zgłoszenia (imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail) na adres warsztaty@imd.org.pl