plakat

Avenida na posterunku - festyn ze służbami mundurowymi

2017-04-24 ( poniedziałek )
13:00-18:00
Avenida Poznań, ul. Matyi 2, Poznań

Działalność służb mundurowych od zawsze fascynuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Już 24 czerwca (sobota) Centrum Handlowe Avenida Poznań stanie się prawdziwym poligonem. Na wszystkich uczestników będą czekać grupy rekonstrukcyjne zajmujące się historią wojskowości polskiej od czasów średniowiecza do XX wieku. Odwiedzający zobaczą też pokazy strażackie i medyczne, kursy pierwszej pomocy czy samoobrony, a także prezentację sprzętu bojowego, zabytków i pojazdów wojskowych.

W pasażu na I piętrze Galeri zostaną przygotowane tematyczne wyspy. Pojawią się na nich: Stowarzyszenie Warta, zajmujące się rekonstruowaniem sylwetek żołnierzy Frontu Wschodniego z czasów II wojny światowej, grupa GRH "Commando", która zaprezentuje replikę pojazdu Jeep Willys, motocyklu Ariel z 1946 roku czy ekwipunek żołnierski oraz Stowarzyszenie Walhall, które przedstawi inscenizację historyczną z czasów II wojny światowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w pokazach samoobrony i krav magi, a także kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez straż pożarną.

W kąciku małego strażaka najmłodsi będą mogli uczestniczyć w konkursach plastycznych, przejechać się mini samochodem strażackim, a także - w towarzystwie żołnierzy - stworzyć kuchnię polową i przygotować suchy żołnierski prowiant.

Na terenie otwartym przed Avenidą odbędą się pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni oraz strażacy zaprezentują symulację wypadku komunikacyjnego, a także omówią zagadnienia związane z prawidłowym zachowaniem w przypadku wypadku na drodze. Na uczestników wydarzenia będzie czekał również samochód ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej. Oprócz zwiedzania jego wnętrza, każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia czy przymierzenia munduru.

Partnerzy i współorganizatorzy akcji:

  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
  • Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki Robert Budny
  • Stowarzyszenie GRH Warta
  • GRH Commando
  • Stowarzyszenie Walhall
  • Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu