logo Laboratorium Wyobraźni

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

2019-02-02 ( sobota )
10:00-12:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

Wydarzenie dedykowane dla najmłodszym Gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkrywanie świata nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed uczestnikami wielka przygoda z eksperymentami! Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalny dla najmłodszych Odkrywców  program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje: Experymentarium: Zimowe Laboratorium dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy fajerwerki mogą wybuchać także pod wodą i czy mogą to robić po cichu. Uczestnicy sprawdzą, czy da się ocieplić zimę oraz czy w chemicznym laboratorium można znaleźć śnieg.

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2

Bilety na stronie: Organizatora

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-02-02