b

(Nie)znane legendy Poznania - warsztaty dla dzieci

2019-02-09 ( sobota )
10:00
Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, ul. F. Ratajczaka 44

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci prezentujących znane i nieznane legendy Poznania.  W każdym miesiącu przedstawiona zostanie jedna opowieść zawarta w książce Legendy Poznania autorstwa Anny Plenzler z ilustracjami Anny Ziętkiewicz. W czasie zajęć dzieci przeniosą się w świat wyobraźni i rozwiną swoją kreatywność poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych i sensorycznych.

Legenda o Zamkowej Górze

Jaka jest historia Zamkowej Góry i jakim cudem wzgórze znalazło się w centrum Poznania? Czy zamieszane w to były same diabły? Co na prawdę stało się w pewną magiczną noc za czasów Mieszka I i Dobrawy?

Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku 5-8 lat. Uczestnicy zapoznają się z fragmentami książki Legendy Poznania autorstwa Anny Plenzler, a następnie za pomocą pianek, farbek i barwników wykonają prace plastyczne przedstawiające przebieg wydarzeń powstania Zamkowej Góry.

Malowanie palcami i inne wykorzystane w czasie zajęć techniki sensoryczne pobudzą w dzieciach zmysły, rozwiną ich kreatywność oraz poruszą wyobraźnię.

Udział bezpłatny!

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

edukacja@wm.poznan.pl lub 61 854 07 68