Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Pakiet pełen atrakcji w Laboratorium Wyobraźni

2019-03-03 ( niedziela )
10:00-13:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46 B, Poznań

Pełny pakiet:

  • Experymentarium: Laboratorium Barw

Otaczający nas świat byłby strasznie nudny, gdyby nie było w nim żadnych kolorów. To za pomocą tęczowych barw można przegonić wszelkie smutki! Młody Odkrywco, dziś wcielisz się w rolę Wielkiego Artysty i w swoim Malowniczym Laboratorium pokolorujesz świat. Dowiesz się, czy świeczki umieją lewitować, jak malować używając mleka , a do domu zabierzesz ze sobą kolorowy prezent!

  • Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź uczestnicy znajdą na najnowszej ekspozycji czasowej "Kątem oka". Wybiorą się w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po ekspozycji dowiedzą się, czy powiedzenie "studnia bez dna" ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Ekspozycja pomoże dzieciom zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wszyscy wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B. Termin: niedziela, 3 marca. Godzina rozpoczęcia: 10:00. Czas trwania: 3h.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Można też wybrać pojedyncze zajęcia. Godzina rozpoczęcia: 13:30. Czas trwania: 1h

Zobacz bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl