Okładka książki "Z dzieckiem w świat wartości"

Z dzieckiem w świat wartości - wykład

2019-04-15 ( poniedziałek )
18:00
Księgarnia z Bajki, os. Przyjaźni 125 C, Poznań

Wykład z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, na temat zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka i sztuki doboru lektur, aby pomagały dzieciom wzrastać w świecie wartości moralnych. Spotkanie dla rodziców, dziadków i nauczycieli, dla wszystkich, którym zależy, aby ich dzieci wyrosły na prawych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Bowiem mocny system wartości moralnych jest bardziej skuteczny w zapobieganiu złym zachowaniom niż surowa dyscyplina.
Wykład rozpocznie się od szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, odwagi i pokojowości. To pierwsze z 12 fundamentalnych wartości. Przy każdej z omawianych wartości prowadząca wskaże na literaturę - książki, których bohaterowie tę wartość prezentują. Ćwiczenia, które wykonane będą takimi zadaniami, które będzie można też przeprowadzić z dziećmi, aby dobitnie dać im odczuć dlaczego warto jest praktykować określoną wartość. W myśl zasady, że uczymy się najlepiej przez doświadczenie.
Nauczycielom organizatorzy wystawiają zaświadczenia o szkoleniu.
Prowadzenie: Krystyna Adamczak - Koordynator Wojewódzki Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Członkini Rady Literackiej Fundacji.
os. Przyjaźni 125 C Bilety 25 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

Zobacz www.ksiegarniazbajki.pl/