""

Zamekonline - Miastochodzik - Konkurs i warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 6-15 lat.

2021-01-05 ( wtorek )
11:00-13:00
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Prowadzenie: Paweł Kula

Dzieci w wieku 6-15 lat CK zamek zaprasza na warsztaty Miastochodzik i do udziału w konkursie fotograficznym. Polem zajęć będą miejsca, historie i przestrzenie naszego miasta. Zadania warsztatowe będą inspirowane "Miastochodzikiem" (www.miastochodzik.pl) zawierającym propozycje spacerów miejskich - w tym konkursie będą one dedykowane przede wszystkim przygodom, które można przeżyć używając aparatu fotograficznego. W doświadczaniu tych przygód istotna będzie zgoda na to, co się wydarzy, otwartość na niecodzienne obrazy, światło, formy i kolory.

Podążając z aparatem fotograficznym za tym, co w mieście wydaje się zwyczajne uczestnicy spróbują zobaczyć więcej. Powinni wyobrazić sobie, że lądują na nowej planecie i szukają obrazów, które mogą opowiedzieć historię o nieznanym świecie. Zapomnieć o ziemskich przyzwyczajeniach - nie wszystko, co Wam coś przypomina, musi być tym, co jest Wam znane.

Podczas spacerów konieczny będzie aparat fotograficzny (taki w smartfonie wystarczy), czasem też kartka i coś do pisania. Możecie przeżyć te przygody w okolicy, którą dobrze znacie lub w miejscu, w którym jesteście po raz pierwszy. Warto mieć wygodne obuwie, a na dłuższe wycieczki przekąski i coś ciepłego do picia. Ważne, aby mieć też odrobinę czasu i dobry nastrój. Możecie wybrać się na tę wyprawę w grupie przyjaciół lub z rodziną. Czasem zamiast iść możecie jechać rowerem. Być może Waszym psom też się spodoba któryś ze spacerów.

I spotkanie - 5.01., g. 11-13 - warsztaty fotograficzne wprowadzające w temat konkursu.

Zobacz https://ckzamek.pl/wydarzenia/6580-zamekonline-miastochodzik-konkurs-i-warsztaty-foto/