k

Kto się boi Sybilli Thompson? - spektakl

2015-10-02 ( piątek )
20:00
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Sybilla ma 20 lat, jej wnuczęta to poliamoryści. Jej namiętny  kochanek   ma lat 80, a mąż strzela by ją unieszczęśliwić. Sybilla ma 89  lat,   uprawia gimnastykę artystyczną, jej amanci są rubaszni, ale na  szczęście   są Europejczykami. Sybilla ma lat 75, ledwo wstaje z  krzesła, w szafie   obok dżempera wisi duch męża, jej syn ma 4 lata.
Maria zna Piłsudskiego, lat ma 33 czy nawet już wcale nie żyje. Wie dobrze co wydarzy się za pół wieku.

TERAZ POLIŻ wybrało kanoniczny tekst polskiej kultury, stawiany na równi ze Ślubem, Weselem i Dziadami. Pawlikowska-Jasnorzewska konstruuje futurystyczne narracje, polemizujące z kondycją współczesnego człowieka. Toczy gry z tym co po niej, a przed nami. Wszystkiego najlepszego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

TERAZ POLIŻ to kobieca grupa wywodząca się z teatru i     rozprzestrzeniająca na inne pola sztuki. Feministki, reżyserki, aktorki,     feministki, fotografki, feministki, ilustratorki, malarki,   feministki.   Pokazują się na wschodzie i na zachodzie. Do współpracy   przy tym   spektaklu zaprosiły scenografkę Dominikę Skazę i kompozytorkę   Marię   Rumińską

Bilety - 10 i 15 zł.

Bilety dostępne w: