a

Multimedialny spektakl muzyczno-taneczny - Eachtra Celtycka Podróż

2015-10-18 ( niedziela )
17:00-19:10
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań

EACHTRA - spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji - projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (www.jrm.art.pl), który w 2015 roku obchodzi swoje 25-lecie; formacji tańca irlandzkiego Ellorien (www.ellorien.pl) oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka (www.fraszczak.com).
Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty literatury harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, dud, saksofonu, gitar i perkusji.
Wykonawcy:
JRM - Jig Reel Maniacs - to jedna z najstarszych i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce (skupiająca muzyków z Poznania, Wrocławia i Bydgoszczy); która istnieje od 1990 roku. Jigowo Reelowi Maniacy grają Celtic fusion - celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: jazz, funk, rock, reggae i chillout - muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijkę, gitary (akustyczną, elektryczną, basową), pianino elektryczne i moog, perkusję i głos (baryton-bas).
Ellorien to żeński zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Dziewczyny łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.
Czas: 2 x 50 minut i przerwa około 15 minut
MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne - www.jrm.art.pl
TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne - www.ellorien.pl
OBRAZ - przezrocza ze Szkocji i Irlandii Anny Grabowskiej - artystki fotografika mieszkającej w Szkocji i Krzysztofa Schramma - prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce.
SŁOWO - proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach.

Bilety w cenach 35, 45 i 55 zł do nabycia w Teatrze, oraz na stronie Teatru i na bilety24.pl (portale pobierają dodatkową opłatę za bilety)

Bilety dostępne w: