sędziowski młotek

Spotkania edukacyjne dla seniorów z zakresu prawa rodzinnego

2016-02-22 ( poniedziałek ) – 2016-05-23 ( poniedziałek )
Centrum Inicjatyw Senioralnych ul. Mickiewicza 9a, Poznań

W programie:

  • 22 lutego, godz. 11.00 - Temat spotkania: Prawo alimentacyjne. Uczestnicy spotkania dowiedzą się co zrobić w sytuacji gdy obecny lub były małżonek nie przyczynia się do utrzymania rodziny oraz jak uzyskać pomoc finansową - alimenty od dorosłych dzieci.
  • 21 marca, godz. 11.00 - Temat spotkania: Domy Pomocy Społecznej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się co zrobić w sytuacji gdy zdrowie nie pozwala na samodzielne załatwianie ważnych spraw życiowych lub urzędowych- ustalanie kuratora sądowego. Jak dopełnić formalności z zamieszkaniem seniora w domu pomocy społecznej. Jak bronić się przed umieszczeniem w takiej placówce wbrew własnej woli.
  • 18 kwietnia, godz. 11.00 - Temat spotkania: Ubezwłasnowolnienie. Uczestnicy spotkania dowiedzą się co zrobić gdy domownik z powodu stanu zdrowia psychicznego wymaga ubezwłasnowolnienia- przesłanki i tryb postępowania. Co zrobić gdy ktoś z bliskich ma objawy uzależnień (alkohol, hazard, komputer) - możliwości udzielenia pomocy.
  • 23 maja, godz. 11.00 - Temat spotkania: Uregulowanie kontaktów z wnukami. Uczestnicy spotkania dowiedzą się co zrobić kiedy rodzice utrudniają kontakt z wnukami (sądowe regulowanie widzenia z wnukami, mediacyjne ustalanie kontaktów).

Zapisy w Centrum Inicjatyw Senioralnych ul. Mickiewicza 9a lub tel. 61 847 21 11.

Zobacz centrumis.pl