a

Spotkania w Bibliotece Raczyńskich w ramach Kiermaszu Poznańskich Wydawców

2016-04-30 ( sobota )
10:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Spotkania w Bibliotece Raczyńskich:

  • godz. 10-14 Zabawy z bajkowymi postaciami wydawnictwa Media Rodzina, animacje przy fontannie na Placu Wolności poprowadzi poznańska Bajanka. W programie między innymi gry ruchowe, pojedynek czarodziejów, wymyślanie eliksirów.
  • godz. 12-14.00 Spotkanie z Elżbietą Krygowska-Butlewską, stoisko Wydawnictwa Miejskiego Posnania
  • godz. 13.00 "Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary". Prowadzi Kasia Siek. Biblioteka Raczyńskich, Sala 1a

Organiaztorzy zapraszają wszystkie gzuby i rojbry do językowej przygody z poznańską gwarą! Podczas warsztatów, opracowanych na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej" dzieci dowiedzą się, czym jest gwara, poznają najważniejsze zwroty i słowa lokalnego języka. Zajęcia prowadzone będą w formie zabawy ruchowej z zagadkami i rebusami. Niech każdy mały poznaniak wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary!
Zapisy pod adresem salon@wm.poznan.pl

  • godz.14.15 "Uczucia co to takiego?" Prowadzi Agnieszka Cienciała. Biblioteka Raczyńskich , Sala 5

Zajęcia dla dzieci od lat 7 i rodziców.
W przekonaniu, że MYŚLENIE TO ŚWIETNA ZABAWA, Organizatorzy zachęcą dzieci do analitycznego i krytycznego myślenia oraz do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich. Dzieci będą miały okazję porozmawiać na temat swoich uczuć i emocji oraz wymienić się swoimi doświadczeniami.
Wstęp wolny