Wydarzenia na planie Pokaż na planie
aa

Krystyna Janda - spektakl Związek otwarty

2016-08-14 ( niedziela )
20:00
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17, Poznań

FARSA. KOMEDIA DELL'ARTE. Tekst o małżeństwie napisany przez... małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku,  stworzył "Związek otwarty" wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany "na ulicę", dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy "nowoczesny" związek otwarty to związek wolnych - tzn. niewiernych sobie - małżonków.

Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!

Reżyseria:

  • Krystyna Janda
  • Maria Seweryn

Obsada: 

  • Weronika Nockowska,
  • Otar Saralidze

Czas trwania spektaklu: 60 minut, bez przerwy.

Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie. W czasie wakacji graliśmy tam nawet 60 przedstawień. Dla mieszkańców i turystów stanowiły one stały punkt zwiedzania stolicy. W tym roku nie będzie to możliwe, dlatego z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Poznania. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli - opowiada Krystyna Janda.

Na przedstawienie obowiązuje bezpłatna wejściówka.

Szczegóły dotyczące dystrybucji wejściówek.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

oprac.LT

Plakat