a

Spektakl komediowy - Mayday

2016-11-20 ( niedziela )
20:00
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Teatr Bagatela zaprasza na komediowy spektakl: Mayday.
Hasło: farsa. Odzew: Ray Cooney - geniusz komedii omyłek i niezawodny mistrz brytyjskiego humoru. Spektakl Mayday z repertuaru krakowskiego Teatru Bagatela, w reżyserii Wojciecha Pokory, rozbawi Was do łez!
Czy to teatry Brodwayu, czy deski europejskich teatrów - szalona, pełna zaskakujących i niemal absurdalnych zwrotów akcji historia Johna Smitha od lat przyciąga tłumy widzów!
Londyński taksówkarz od lat wiedzie podwójne życie beztroskiego bigamisty. Z pewnością nie narzeka na nudę, bezkolizyjnie dzieląc swój czas między dwoma domami i dwiema żonami. Niegroźny wypadek sprowokuje jednak nieuniknioną lawinę iście tragicznych (z punktu widzenia Smitha),ale przezabawnych (z perspektywy widza) wydarzeń. Czy uda się zamydlić oczy kochającym żonom i ukryć prawdę? Jak to w farsie bywa, im bardziej bohater usiłuje uniknąć demaskacji, tym bardziej się miota, mnożąc komplikacje i wciągając w swe pogmatwane sprawy kolejne osoby: przyjaciela, niegrzeszących inteligencją, lecz nieustępliwych inspektorów policji, namolnego dziennikarza czy sympatycznego homoseksualistę, z których każda dokłada swą cegiełkę do tej nieprawdopodobnie zabawnej komediowej konstrukcji. Katastrofa wydaje się zatem nieunikniona...

Bilety w cenach 95, 110 i 130 zł (w zależności od miejsca) dostępne on-line.

czas trwania: 2h 15min, 1 przerwa

oprac.LT