a

Cykl spacerów z przewodnikiem - Stare Miasto Cię zaskoczy!

2017-08-25 ( piątek ) – 2017-08-31 ( czwartek )
18:00
Różne lokalizacje, Poznań

Cykl spacerów - Stare Miasto Cię zaskoczy!. W programie przewidziano aż siedem różnych wycieczek, podczas których przewodnicy będą chcieli pokazać przestrzeń Starego Miasta nieco inaczej niż zwykle. Nie będą koncentrowali się na architekturze, najważniejszych datach i wydarzeniach związanych z miejscami, które odwiedzi wycieczka. Przewodnicy chcą opowiedzieć historie miłosne, przywołać postaci wielkich poznańskich podróżników, przypomnieć historię Powstania Wielkopolskiego, poczuć się przez chwilę jak w Rzymie, Paryżu czy Berlinie, wreszcie razem z najmłodszymi poszukać staromiejskiego skarbu!

Cykl finansowany jest ze środków Rady Osiedla Stare Miasto w ramach konkursu "Staromiejskie Inicjatywy Osiedlowe" dlatego udział w wycieczkach jest całkowicie bezpłatny.

Spacery rozpoczynać się będą zawsze o godzinie 18, a ich szczegółowy plan wraz z miejscami rozpoczęcia można znaleźć poniżej:

  • 25.08 (piątek) godz.18: Poznaniacy na krańcach świata, początek: pl. Ratajskiego
  • 26.08 (sobota) godz.18: Zakochany Poznań, początek: pl. Kolegiacki
  • 27.08 (niedziela) godz.18: Śladami Powstania Wielkopolskiego, początek: schody do ratusza
  • 28.08 (poniedziałek) godz.18: Medyczny Poznań, początek: schody do ratusza
  • 29.08 (wtorek) godz.18: Na prawo Paryż, na lewo Berlin czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania? początek: pl. Mickiewicza
  • 30.08 (środa) godz.18: Nieznane historie znanych miejsc, czyli na co nie ma czasu na tradycyjnej wycieczce, początek: schody do ratusza
  • 31.08 (czwartek) godz.18: Skarb Starego Miasta (wycieczka dla dzieci w wieku 7-10 lat; liczebność grupy ograniczona - wymagane wcześniejsze zapisy mailowe: przewodnicy@popoznaniu.pl, w odpowiedzi podamy miejsce rozpoczęcia wycieczki; przewodnik nie bierze odpowiedzialności za dzieci w trakcie spaceru - każde dziecko powinno przyjść z opiekunem; jeden opiekun może przypadać na kilkoro dzieci) - BRAK MIEJSC.

_
opr.LT