plakat

Fest Fyrtel: Wilda - warsztaty

2019-02-21 ( czwartek )
18:00
SPOT., ul. Dolna Wilda 87, Poznań

Wyspy nieznane.

Warszawa ma Pragę, Kraków - Kleparz, Wrocław - Nadodrze, Gdańsk - Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie?

Próby zaznajomienia się z miastem często kończą na granicach centrum. Owszem - spacer głównymi szlakami turystycznymi daje szansę na bliski kontakt z duchem miejsca, warto jednak pójść o krok dalej i zagłębić się w kwartały wielkomiejskich XIX-wiecznych kamienic.

 Na tle polskich miast Poznań ma pod tym względem wyjątkowo dużo do zaoferowania. Jeżyce, Wilda i Łazarz to śródmiejskie dzielnice z własną historią, tożsamością i specyfiką. Choć z pozoru bardzo do siebie podobne, różnią się osobowością i charakterem. To właśnie one znakomicie uzupełniają wizerunek miasta. Bliskie spotkanie z Poznaniem? Obowiązkowo z wizytą na Jeżycach, Wildzie i Łazarzu!

Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków - to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Bardziej niż najpiękniej wyremontowana fasada interesuje ich to, co mieści się za kulisami. Cel swoich poszukiwań znajdą w śródmiejskich dzielnicach.

Nikt tu niczego nie udaje i nie robi na pokaz. Życie toczy się lokalnie, niepowtarzalnie i autentycznie. W zabytkowym otoczeniu, przy kawie i ciastku w miejscowej kawiarni, na zakupach na dzielnicowym rynku można odkryć wyjątkowe atrakcje, które dają możliwość zapoznania się z prawdziwym obliczem miasta.

Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich - tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

Czym Wilda różni się od Jeżyc i Łazarza? "Kim" jest i o czym opowiada ? Czym może urzec i zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe wildeckie  miejsca warto pokazać? To tylko niektóre z pytań, które zostaną postawione podczas planowanych spotkań.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Do projektu można włączyć się na każdym etapie.

Zobacz bramapoznania.pl