Kolorowe logo laboratorium

Dzień Najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium Wyobraźni

2019-08-10 ( sobota )
10:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy!

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy da się przepłynąć na drugą stronę tęczy. Ponadto Maluchy sprawdzą, jak zaprzyjaźnić się z potworem z morskiej piany oraz rozegrają pełen emocji turniej baniek mydlanych.
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2

Czas trwania: 2h

Bilety do nabycia na stronie organizatora

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/