Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kaponiera Kolejowa

Ostatni weekend w Kaponierze Kolejowej

2019-09-28 ( sobota ) – 2019-09-29 ( niedziela )
Kaponiera Kolejowa, Rondo Kaponiera, Poznań

  • Warsztaty kryptologiczne - Enigma pod Kaponierą (28 września) - Poznań skrywa w sobie nie tylko tajemnicze fortyfikacje, ale także niezwykły wątek historii Enigmy. To tutaj 90 lat temu odbył się kurs szyfrów, który zapoczątkował skuteczny atak na ten niemiecki szyfr maszynowy. Z tej okazji organizujemy w tajemniczych podziemiach Kaponierze Kolejowej warsztaty kryptologiczne, w trakcie których będzie można wcielić się w adepta wywiadu - szyfrować i odszyfrowywać oraz oczywiście łamać tajne wiadomości.Oczywiście nie trzeba mieć żadnej wiedzy na temat szyfrowania, a przykłady i zadania będą przystosowane do początkujących uczestników.
  • Inauguracja gry turystycznej wokół Kaponiery (29 września) - W wyniku warsztatów tworzenia gier jakie odbyły się w Kaponierze Kolejowej powstała karta gry turystycznej, której głównym elementem jest właśnie Kaponiera. W ramach inauguracji gry zapraszamy wszystkich chętnych śmiałków, którzy chcą jako pierwsi zmierzyć się z zadaniami jakie przygotowali autorzy zabawy.
  • Wystarczy pojawić się w Kaponierze Kolejowej, kartę gry i ruszyć śladami wskazówek by poznać różnorodną przestrzeń wokół głównego poznańskiego ronda. Na pierwszych śmiałków, którzy pokonają trasę i stawią się z kartą gry i poprawnym hasłem startowym czekają nagrody.
  • (Nie)Koncert Piesni Ludowych (29 września) - organizatorzy zapraszają wszystkich - tych którzy już potrafią i tych, którzy nie wiedzą, że potrafią - do wspólnego śpiewania polskich pieśni tradycyjnych. Dla wszystkich przygotowane śpiewniki z tekstami, pieśni są na tyle długie, by każdy mógł się z czasem dołączyć. Forma wydarzenia będzie otwarta, nie będzie to koncert, choć ci, którzy mają chęć, mogą przyjść posłuchać. Nie będzie to warsztat, choć ci, którzy mają chęć, będą mogli nauczyć się pieśni i razem pośpiewać. Będzie to Spotkanie, a pretekstem do niego będzie pieśń.

Do śpiewu wprowadzi grupa 60 zwrotek/godzinę. Jest to grupa śpiewacza praktykująca śpiew polskich pieśni tradycyjnych w stylu i wariantach melodycznych czerpiących pośrednio i bezpośrednio od wiejskich śpiewaków.
Wszystkie propozycje sa bezpłatne.

Zobacz www.kaponierakolejowa.pl/