logo: na górze napisy, na dole: dziwny samochód jedzie po trawie i wodzie.

Atrakcje w Laboratorium Wyobraźni - 1 lutego

2020-02-01 ( sobota )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Atrakcje do wyboru: 

  • Experymentarium: Ptasie przysmaki Warsztaty biologiczno-chemiczne, w trakcie których mali i duzi odkrywcy dowiedzą się, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jakich składników użyć i jak połączyć je ze sobą, żeby stworzyć pełnowartościową kulę pokarmową dla ptaków. Dodatkowo organizatorzy opowiedzą, jakie wartości odżywcze kryją się w nasionach i owocach, do czego ptakom potrzebne cukry, tłuszcze i białka, a także jakie są właściwości soli.
  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch" Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B

Termin: sobota, 1 lutego

Godzina rozpoczęcia: 13:30, 15:00

Czas trwania: 1h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-02-01

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/