Logo organizatora: Na górze napis, na dole dziwny pojazd jedxie po wodzie i trawie.

Ferie w Laboratorium Wyobraźni - 07.02

2020-02-07 ( piątek )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Pojedyncze atrakcje do wyboru:

  • Experymentarium: Laboratorium Barw Otaczający nas świat byłby strasznie nudny, gdyby nie było w nim żadnych kolorów. To przy pomocy tęczowych barw można przegonić wszelkie smutki. Młody Odkrywco! W naszym Experymentarium wcielisz się w rolę Wielkiego Artysty i pokolorujesz świat. Dowiesz się, czy świeczki umieją lewitować, jak malować używając mleka, a do domu zabierzesz ze sobą kolorowy prezent!
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: piątek, 7 lutego

Godzina rozpoczęcia: 12:30, 14:00

Czas trwania:1h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-02-07

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/