Leniwiec w kolorowej czapeczce obok czerwony balonik.

Wprowadzenie do empatycznej komunikacji - warsztaty

2020-02-28 ( piątek )
10:00
Cafe Leniwiec, os. Na Murawie 8/1, Poznań

Wprowadzenie do empatycznej komunikacji
Cafe Leniwiec i Pracowania na poddaszu zapraszają mamy z małymi dziećmi na warsztaty wprowadzające do empatycznej komunikacji.
Na zajęciach będzie rozmowa o tym, czym jest empatyczna komunikacja; co to są potrzeby i wspólne zastanawianie się, jak można lepiej zaopiekować się sobą oraz jak rozumieć potrzeby dzieci i wychodzić im naprzeciw. Świadomość zarówno własnych potrzeb, jak i potrzeb dziecka, może okazać się kołem ratunkowym w trudnej sytuacji i pozwoli nam znaleźć rozwiązanie, które odpowiada wszystkim zainteresowanym.
Te zajęcia przeznaczona są dla mam, które chcą uczestniczyć w zajęciach ze swoim maluszkiem. Mamy mają szansę poznać metodę i jednocześnie opiekować się maleństwem. Warsztaty są prowadzone ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mam i ich dzieci.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Imbiorkiewicz, trenerka empatycznej komunikacji, znanej też pod nazwą Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication - NVC). Empatyczna komunikacja to model porozumiewania się oparty na potrzebach. Agnieszka wspiera w tym sposobie komunikacji rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież. Uczy zasad Porozumienia Bez Przemocy, dzięki którym:

  • pomaga rodzicom w kształtowaniu takiej relacji z dzieckiem, która jest oparta na obustronnym szacunku i zrozumieniu; buduje kontakt bliskość
  • proponuje, jak rodzic może wyrażać swoje potrzeby w sposób zrozumiały dla dziecka oraz właściwie rozumieć potrzeby dziecka
  • pokazuje, w jaki sposób formułować prośby, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich spełnienia
  • wskazuje, jak przyjmować odmowę i jak ją wyrażać w zgodzie ze sobą (pomagam dostrzec, że za każdym "nie" dziecka stoi "tak" dla ważnej dla dziecka potrzeby)

Podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatową:

  • dowiesz się, jak być otwartym na potrzeby dziecka, przy równoczesnym stawianiu granic
  • zrozumiesz, co naprawdę kryje się pod krytyką
  • nauczysz się, jak wyrażać swoje uczucia bez ranienia innych
  • dostaniesz wskazówki, jak rozwiązywać konflikty w sposób, który pozwoli zadowolić obie strony

Koszt i warunki:
Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rezerwacja miejsca i opłata za zajęcia 45 zł oraz zakupienie na miejscu kawy lub herbaty. Rezerwacje są przyjmowane mailowo: agaimb@poczta.onet.pl - należy podać imię i nazwisko.
Możliwość parkowania pod lokalem - wjazd od ul. Gronowej, przy stacji Orlen, nr przy szlabanie: 15.

Zobacz www.cafeleniwiec.pl/