x

ZEZ FYRTLA - wokół śródmiejskich fyrtli Poznania: Jeżyce

2020-02-28 ( piątek )
18:00
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT wraz z Wydawnictwem Miejskim zaprasza na Jeżyce do udziału w pierwszym z cyklu spotkań ZEZ FYRTLA - wokół śródmiejskich fyrtli Poznania.
O przeszłości i współczesności Jeżyc, w czerni, bieli i w kolorze porozmawiamy ze specjalistami i społecznikami, mieszkańcami oraz wszystkimi spragnionymi wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa.
W ramach wydarzenia zostanie podsumowany, zainaugurowany w 2017 roku społeczno-kulturowy projekt Fest Fyrtel. Uczestnicy poznają ciekawe i niepublikowane dotąd zajęcia z Jeżyc, które niedawno wzbogaciły kolekcję cyfrowego repozytorium CYRYL.

Program wydarzenia 28.02.2020:

Fest Fyrtel Jeżyce - kilka słów o projekcie - dr. M. Moszyński, M. Słomiński. Informacja o założeniach projektu Fest Fyrtel, warsztatach z mieszkańcami i ich rezultatach

18:20 - 18:40 Jeżyce na archiwalnej fotografii ze zbiorów CYRYLA - dr. P. Michalak. Prezentacja najciekawszych zdjęć jeżyckich z kolekcji CYRYLA

18:40 - 19:00 Jeżyckie historie codzienne - P. Kwiatkowski. Opowieści ludzi związanych z Jeżycami zgromadzone na kartach albumu "JEst ŻYCIE"

19:00 - 19:30 Niezwykle zwykła architektura Jeżyc - dr hab. H. Grzeszczuk Brendel

Wstęp wolny.

Kolejne spotkania dotyczące Łazarza i Wildy zaplanowane są na marzec i kwiecień. Szczegóły wkrótce.

opr.sw