Na zdjęciu śpiewaczki z Duo du Bas

Spektakl muzyczny pt."Dziwaczki" w wykonaniu Duo du Bas

2020-09-09 ( środa )
19:00-20:00
Pałac Działyńskich, Stary Rynek 78, Poznań

Spektakl muzyczny pt. "Dziwaczki" w wykonaniu Duo Du Bas - w poznańskim Pałacu Działyńskich oraz ONLINE (bezpłatny dostęp do transmisji na żywo).

Spektakl muzyczny "Dziwaczki" jest ekstrawaganckim "spektaklem drogi", w którym śpiewaczki z Duo du Bas z Bretanii opowiadają w autorskich piosenkach o swoich spotkaniach z niezwykłymi kobietami. Artystki przedstawiają w fantazyjny, niemal baśniowy sposób zaskakujące światy fascynujących starych kobiet, które napotkały na swojej drodze, a których cechą wspólną jest... nieszkodliwe szaleństwo wyrażające się poprzez nietypową pasję czy dziecinne kaprysy. Wśród siedmiu prezentowanych osobliwych kobiet z różnych stron świata organizatorzy poznają kolekcjonerkę lalek z bretońskich gór, garbatą, stroniącą od ludzi staruszkę z portu Douarnenez, obwieszoną reklamówkami z dobytkiem, pustelniczkę żyjącą w jaskini w Aragonii czy starą ciotkę z Kraju Basków dzielącą dom z 25 kotami, której marzeniem było zostać aktorką w Paryżu... I my mamy w naszym otoczeniu takie dziwaczki. Artystki poznały swoje bohaterki, nierzadko wyobcowane i nieprzystępne dla obcych, i niejako oswoiły je poprzez rozmowy przy wspólnym przygotowaniu posiłków.

Śpiewaczki z Duo du Bas z silnymi, pełnymi ekspresji głosami tworzą inspirujący, pełen energii i czaru muzyczny obraz kobiecej ekstrawagancji.
Duo Du Bas to dwie pomysłowe wokalistki z Douarnenez w Bretanii. Elsa Corre jest Bretonką, a Hélène Jacquelot Baskijką. Ich pasją jest muzyka tradycyjna. Inspirują się różnorodnymi wpływami, tworząc autorskie piosenki opowiadające w różnych językach ciekawe historie. Swoje piosenki traktują jak dania kulinarne, łączące wiele smaków i aromatów. Kuchnia, która jest też najczęściej scenerią ich spektakli, to również miejsce spotkań i kobiecych rozmów. Artystki eksplorują świat kuchni w sferze dźwięków, grając na garnkach, naczyniach i innych przedmiotach z życia codziennego, co daje oryginalne efekty muzyczne i rytmiczne, zaskakujące i zachwycające widzów.
Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=13QRcdExe3g.

Bilety: 5 zł (sprzedaż online: bilety24.pl).
Spektakl będzie transmitowany bezpłatnie na żywo online na fanpage'u Domu Bretanii!

WAŻNE!!!
Podczas spektaklu obowiązują wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla imprez kulturalnych w trakcie epidemii sars-cov-2.

Informacje o zasadach bezpieczeństwa są dostępne na stronie Organizatora.

Zobacz dombretanii.org.pl