Na zdjęciu grupa ludzi siedząca na fotelach w okularach do oglądania projekcji 3D.

Wirtualny Teatr Historii na Placu Wolności

2020-09-26 ( sobota ) – 2020-09-28 ( poniedziałek )
12:00-18:00
Plac Wolności

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" to stworzona przez Fundację Koncept Kultura we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. W klimatyzowanej kopule sferycznej o średnicy 8 metrów i wysokości 4,5 metra czekają na widzów obrotowe fotele i urządzenia VR. Dzięki nim widzowie całkowicie przenoszą się w wirtualny świat wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół nich. Obracając się na fotelu obserwują akcję oczami jednego z bohaterów, będąc niejako w jej centrum. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że naprawdę ma się wrażenie fizycznego uczestnictwa w filmowych przygodach.

Fabuła filmu "Wiktoria 1920"

Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików... Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć
do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać do biura szyfrów w warszawskiej Cytadeli, jedynie czterech śmiałków podejmuje się tej misji - wśród nich jest widz oglądający film oczami bohatera.

Wierzą oni gorąco, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i - wbrew rozkazom - postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość.

Aby dowiedzieć się, czy bohaterowie ryzykują na próżno, czy jednak dostarczą meldunek, który będzie miał wpływ na losy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i świata, koniecznie trzeba odwiedzić Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" i obejrzeć film w reżyserii Tomasza Dobosza.W fabułę filmu VR wprowadzi widzów krótki multimedialny pokaz opatrzony komentarzem historycznym i wypełniony oryginalnymi zdjęciami sprzed 100 lat.

Seanse odbywać się będą co półtorej godziny w kopule sferycznej na Placu Wolności w dniach 26-28 września w godzinach 12.00 - 18.00 (ostatni seans rozpoczyna się o godzinie 18.00). Seans trwa ok. 50 minut. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl

Wstęp wolny, konieczna rezerwacja.

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12. roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz mających kłopoty z błędnikiem!


opr.sw

Zobacz www.konceptkultura.pl