John Medeski

John Medeski - koncert

2017-04-08 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Mistrz instrumentów klawiszowych, założyciel i lider legendarnej formacji Medeski Martin and Wood, wystąpi w solowym programie na fortepian i Hammonda B3.

John Medeski urodził się w Louisville (Kentucky), a dorastał na Florydzie. Już jako nastolatek zaczął występować z takimi muzykami, jak Mark Murphy i Jaco Pastorius. W roku 1983, po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczął naukę gry na fortepianie w New England Conservatory w Bostonie.

Medeski doskonale czuje się w różnych stylach muzycznych, od opartego na groovie funku i jazzu (albumy Medeski Martin and Wood czy płyta "A Go Go" nagrana z Johnem Scofieldem), do muzyki eksperymentalnej (w tym wielu projektów Johna Zorna oraz współpracy z Davidem Fiuczynskim).

Medeski jest najbardziej znany z gry w formacji Medeski, Martin & Wood - tria założonego w 1991 roku w Nowym Jorku. Formacja uznawana za jeden z najważniejszych zespołów współczesnego jazzu koncertuje na całym świecie, a na swoim koncie ma także współpracę z takimi muzykami, jak Iggy Pop, Trey Anastasio czy Johna Scofield.

Bilety - 90 zł.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
opr.sw akt.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/