a

Akademia Gitary 2017 - koncert - Mistrz flamenco: Tomatito

2017-09-02 ( sobota )
19:00
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

TOMATITO

Jest żyjącą legendą gitary flamenco. Prezentował swoją twórczość na całym świecie. Urodził się w Almerii, na południu Hiszpanii, otoczony gitarami. Od dzieciństwa słuchał grającego ojca i dziadka. Jako muzyk został dostrzeżony przez samego Paco de Lucię. Znany przede wszystkim z niezwykłego duetu z Camarónem de la Islą.

Pierwszy solowy album nagrał w 1987 roku - "Rosas del Amor", a w 1991 roku - "Barrio Negro". Kolejnym wydawnictwem była "Guitarra gitana". Po śmierci Camaróna Tomatito rozpoczął swoją karierę jako solista, olśniewając publiczność swą niezwykłą wrażliwością. Jego charyzmatyczna osobowość i zaangażowanie w rozwój i rozpowszechnianie flamenco na całym świecie sprawiły, że Tomatito cieszy się uznaniem nie tylko w dziedzinie muzyki, ale także w filmie, teatrze i sztuce.

Otrzymał łącznie pięć nagród Grammy (jedną z Michel Camilo) i Latin Grammy za albumy "Aguadulce" i "Soy Flamenco". Współpracował z wieloma wykonawcami z całego świata, takimi jak Elton John i Frank Sinatra. Jego ostatni album "Soy Flamenco" to muzyka bardzo eleganckiego i dojrzałego artysty.

Bilety w cenach: 99 zł (strefa D), 119 zł (strefa C), 149 zł (strefa B), 199 zł (strefa A).

_

Więcej informacji na stronie festiwalu.

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Załącznik