Kenny Garret

Koncert w ramach Blue Note Poznań Competition 2017 - Kenny Garrett Quintet

2017-10-13 ( piątek )
21:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Jeden z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych, pięciokrotny laureat Grammy, promować będzie swój najnowszy album "Do You Dance!".
Muzyka towarzyszyła Garrettowi już od najmłodszych lat - jego ojciec grał na saksofonie tenorowym i jazz obecny był w domu na co dzień. Rodzinne Detroit natomiast oferowało szerokie spektrum muzycznych doznań - soul, gospel, muzyka klasyczna, z których młody artysta chętnie czerpał.

Kariera Kenny'ego Garretta rozpoczęła się w Orkiestrze Duke'a Eliingtona (prowadzonej przez syna wielkiego Duke'a - Mercera). Kilka lat później Kenny przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał w Orkiestrze Mela Lewisa oraz współpracował z takimi artystami jak: Dannie Richmond, Art Blakey, Freddie Hubbard i Woody Shaw.

Swój pierwszy solowy album ("Introducing Kenny Garrett") wydał w 1984 roku. Chwilę później zaproszony został do współpracy z Milesem Davisem. Kolejnych kilka lat wspólnego koncertowania i wspólnych nagrań z Mistrzem wywarło niezatarty wpływ na jego życie i karierę.

Ostatnie dwie dekady to nieprzerwane pasmo sukcesów Kenny'ego Garretta - najwyższe oceny kolejnych jego albumów, grubo ponad 100 gościnnych nagrań, uznanie ze strony magazynu Rolling Stone, udział w ścieżce dźwiękowej do filmu "Love Jones" oraz najwyższe wyróżnienie - zdetronizowanie krzepkiego Phila Woodsa (w rankingu magazynu "DownBeat") z pozycji najlepszego saksofonisty altowego.

" Do Your Dance!" to czwarty album saksofonisty wydany przez Mack Avenue Records.
- Spoglądam i patrzę na ludzi oczekujących na piosenki, przy których mogą się bawić i wyrażać siebie - mówi Garrett, dziewięciokrotny zwycięzca "DownBeat's Reader's Poll" w kategorii Najlepszy saksofonista altowy.
Album "Do Your Dance!" zainspirowała publiczność, która podczas występów Kenny'ego wstawała z ich miejsc i tańczyła w swoim rytmie. - Niektórzy niechętnie uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi niż oni. Mówię im: "Do your dance!" Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i "Rób swój taniec!" - tłumaczy Garrett.

"Do Your Dance!" to podróż przez rytmy z melodyjnego "Calypso Chant", kojący, zainspirowany Brazylią "Bossa", prowadzący do letniego ducha "Backyard Groove" i "Philly".
- To był wir - dodaje Garrett. - Nagrania i koncerty są dla mnie niezwykle znaczące. Biorę ludzi na przejażdżkę, chcę przedstawić im moje wizje. Możemy zacząć od ładnych ballad, następnie dodać trochę intensywności, a potem możemy się bawić! Kiedy fani muzyki odejdą, mam nadzieję, że czują, że zabraliśmy ich w podróż. A kiedy wrócą do nas, bądź włożą płytę do odtwarzacza, mam nadzieję, że będą mieć jeszcze szersze spojrzenie na muzykę.

Wystąpią:

  • Kenny Garrett - saksofony,
  • Benito Gonzalez - fortepian,
  • Nat Reeves - kontrabas,
  • Ronald Bruner - perkusja,
  • Rudy Bird - perkusjonalia

Bilety w cenach

100 zł
110 zł - pierwsza tura (wyczerpana)
140 zł - druga tura (od 19.09.2017)

_
opr. i akt.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: